Fiber Sonlandırma


UZAK ERİŞİM FİBER OPTİK ALTYAPILARI

Fiber optik kablolar, uzak aralı noktaların birbirleriyle yüksek hız ve kapasitede iletişimin gerçekleştirmesinin tek seçeneğidir. Telekom ve GSM şirketlerinin gerçekleştirdiği projelerde anahtar teslim fiber alt yapıları tesis ediyoruz. Öte yandan, boru ile gaz/petrol/su taşımacılığı, karayolu ve demiryolu ile yolcu taşımacılığı, yüksek gerilim hatlarıyla enerji iletimi yapan kurum ve kuruluşlar da projelerinde fiber optik kablo kullanmaya başlamıştır. Firmamız, malzeme temininden, projeyi uygulayıp teslim etme aşamasına kadar destek vermektedir.

KAMPUS VE BİNA İÇİ FİBER OPTİK AĞ OLUŞTURULMASI

Endüstriyel tesisler, raylı sistemler, eğitim kampüsleri, askeri birlikler, rüzgar enerji üretim alanları, enerji üretim tesisleri, limanlar, maden sahaları, tarım ve hayvancılık çiftlikleri, genel olarak fiber optik kablo uygulama alanlarımızdır. Ayrıca, havaalanı, hastane, okul, otel, yurt, fabrika, kamu-özel yönetim binalarının içinde de network altyapısı için fiber optik kablo uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Uygulamalar, gereksinimi karşılayacak biçimde seçilen, single-mode ya da multi-mode fiber optik kablolarla, 10/100/1000 Mbps ve 10 ve 40 Gigabit hızlarında tasarlanmaktadır.

GPON (Gigabit Passive Optical Network)

Hızla gelişen iletişim sektörünün altyapısına yanıt verebilmek için ana omurgadan ayrı olarak, bağımsız yerel omurga kurulumları yaygınlaşmaya başlamıştır. Fiberin binalara kadar ulaşması ve hız gereksinimi, organize sanayi bölgelerinde, değişik amaçlı konut/sağlık/ kule ofis/tatil sitelerinde bu gereksinimi  doğurmuştur.  Sistemde, her işyeri ve daireye kadar fiber iletilirken yalnızca pasif ekipmanlar kullanılır. Sistem, fiber kablo, fiber ek/sonlandırma kutularını, optik bölücüler gibi elektrikle çalışmayan ekipmanlar içerir.

FTTx (Fiber To The x)

İstemci ile sunucu kapasitelerinin artması beraberinde bant genişliklerini de artırmıştır. Bu sayede kullanıcılar, ses/veri/görüntü aktarımını daha hızlı, kaliteli, güvenli bir şekilde almaktadır. Evlere kadar ulaşan fiber (FTTH) bir sonraki aşamaya, yani odalara (FTTR) oradan da masaya (FTTD) kadar götürülebilmektedir. FTTx uygulamalarımızda fiber kabloyu, bina kablo yolu altyapısına uygun olarak, serilerek veya önceden döşenen tüpler içerisinden üfleme yöntemini kullanarak tesis etmekteyiz.

welcome medix